جزایر قناری مجمع الجزایری است که از هفت جزیره در اقیانوس اطلس در نزدیکی مراکش تشکیل شده و پایتخت آن لاس بالاماس است و یکی از 17 منطقه خود مختار اسپانیا می باشد.این جزایر هفت گانه عبارتند از : تنریف، گرن کاناریا، لانزاروته، لاپالما، لاگومرا، ال هیرو و فوئه رته ونتورا. این جزایر از نظر آب و هوا عمدتا دارای آب و هوای شبه استوایی و صحرایی هستند که به واسطه ی فعالیت های آتشفشانی به وجود آمده اندوتنها بخشی از اسپانیا هستند که در عصر معاصر فعالیت آتشفشانی دارند. دین ساکنین این جزایر نیز مانند سایر نقاط اسپانیا مسیحیت کاتولیگ است. طبیعت فوق العاده زیبا، پارک های آبی، مناطق باستان شناسی و زمین شناسی،  مناظر خیره کننده، سواحل سنگی و ماسه ای سفید بی نظیر و تفریحات هیجان انگیز آبی جزایر قناری را به بهترین مقصد برای گذراندن تعطیلاتی خاطر انگیز تبدیل کرده است.ما به اختصار به شرح هفت جزیره میپردازیم.

1) تنریفه: سواحلی زیبا و شگفت انگیز، مناظری خیره کننده، جنگل های استویی، زندگی شبانه و تفریحات بی پایان دریایی این جزیره را به مقصدی محبوب برای گذراندن تعطیلات تبدیل کرده است.اگر از تنه ریف دیدن کردید حتما به دیدن ال تیده بروید. این آتشفشان بزرگ در سال ۲۰۰۷ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده و سومین آتشفشان فعال و بزرگ در دنیاست،و در آن چشمه های آب معدنی وجود دارد که از خاصیت درمانی آن ها استفاده می شود.هم چنین باغ های گیاه شناسی، مراکز خرید و گالری های هنری نیز به جذابیت های این جزیره ی رویایی افزوده است.سالانه حدود نیم میلیون نفر به این جزیره سفر میکنند. ما از شما دعوت میکنیم به همراه پرسیاتوس از جزیره ی تضاد ها دیدن فرمایید و تعطیلاتی به یاد ماندنی را با ما تجربه کنید.

2) گرن کاناریا: جزیره ی گرن کاناریا ( به معنی جزیره بزرگ سگ ها ) پر جمعیت ترین جزیره در بین جزایر قناری ست. مطابق شواهد تاریخی ساکنین اولیه این جزیره آفریقایی هایی بودند که 500 سال قبل از میلاد مسیح به گرن کاناریا مهاجرات کردند. آب و هوای این جزیره صحرایی است و دمای هوا از 26 درجه سانتیگراد در تابستان تا 20 درجه ی سانتیگراد در زمستان تغییر میکند. البته قسمت شمالی جزیره نسبتا خنک تر از قسمت جنوبی آن است. این جزیره علاوه بر جاذبه های توریستی فراوان دارای چندین منطقه تاریخی برای باستان شناسان نیز می باشد. از تفریحات این جزیره میتوان به موج سواری، غواصی، غار گردی، سواحل زیبا، جشن ها و کارناوال های مختلف، باغ های گیاه شناسی و پارک های آبی اشاره کرد.

3) لانزاروته: این جزیره ی زیبا که با نام جزیره ی بهار جاویدان نیز شناخته می شود دارای آب و هوایی شبه استوایی بوده و حتی در طول زمستان نیز دمای آن از 20 درجه ی سانتیگراد پایین تر نمی آید. لانزروته زیبایی های خاص خود را دارد. از کوه های آتشفشانی تا غار سبز شگفت انگیز، سواحل بی نظیر، موزه ی هنر معاصر و موزه ی دزدان دریایی و عرشه ی چشم اندای که منظره ای مبهوت کننده را در اختیار شما میگذارد. از آنجایی که تعداد هتل ها و اقامتگاه های روستایی در این جزیره بسیار زیاد است مسافرت به این قطعه از بهشت بسیار آسان و لذت بخش خواهد بود. اگر به جزیره ی لانزاروته رفتید بازدید از موزه ی زیر آبی معروف آن را فراموش نکنید.

4) لاپالما: جزیره ای آتشفشانی که سال هاست غیر فعال بوده و تنها یاد آور آن شن های سیاه، منحصر به فرد وزیبای این جزیره است. لاپالما در شمال غربی جزایر قناری قرار دارد و وسعت آن حدود 7500 کیلومتر مربع است. این جزیره به دلیل تعداد زیاد درختان نخل آن نام گذاری شده است. البته درختان موز این جزیره از درختان نخل آن بیشترند و اقتصاد لاپالما به صادرات موز وابسته است. کوهستان ماچاچوس نیز که در این جزیره قرار دارد به دلیل آسمان صاف معروفش محل استقرار تلسکوپ های بین المللی است و در تمام طول سال عکاسان و گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.

5) لاگومرا: این جزیره ی 370000 کیلومتر مربعی، مانند سایر جزایر قناری یک  جزیره ی آتشفشانی است و اکثر مساحت آن شامل مناطق کوهستانی میشود. ویژگی مهم این جزیره پوشش گیاهی سرسبز و متراکم آن است که هزاران گونه ی گیاهی را شامل میشود. پارک طبیعی این چزیره هم در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. لاگومرا بستر بسیار مناسبی برای قایقرانی دارد و چشم انداز خیره کننده ی مناطق کوهستانی آن شما را مبهوت خود میکند.

6) ال هیرو: ال هیرو کوچکترین جزیره در بین جزایر قناری است و آب و هوای شبه استوایی دارد. این جزیره مانند سایر جزایر قناری از مقاصد توریستی مهم اسپانیا است و با فستیوال ها، سواحل زیبای ماسه ای و صخره ای، چشم انداز کوهستانی فوق العاده، حیات وحشی نادر و سایر جاذبه های توریستی خود هر ساله تعداد بسیار زیادی گردشگر را به خود جذب میکند.

7) فوئرته ونتورا: فوئرته ونتورا دومین جزیره از نظر وسعت در میان جزایر قناری است که در سال 2009 از طرف سازمان یونسکو به عنوان زیست کره نام گذاری شد. این جزیره نیز مانند سایر جزایر قناری آتشفشانی است که البته همین موضوع باعث شده زیبایی های خاص خود را داشته باشد. از تفریحات این جزیره میتوان به موج سواری، غواصی، حمام آفتاب، اسکی روی آب و.... اشاره کرد.

 

 مطالب مرتبط